CFP: SPÓR O POCZĄTKI PAŃSTWA POLSKIEGO

Instytut Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego

oraz

Towarzystwo Naukowe Doktorantów Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego

zapraszają do udziału w konferencji naukowej

SPÓR O POCZĄTKI PAŃSTWA POLSKIEGO

HISTORIOGRAFIA – TRADYCJA – MIT – PROPAGANDA

16–17 KWIETNIA 2015, KRAKÓW

Instytut Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Towarzystwo Naukowe Doktorantów Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego mają przyjemność zaprosić do udziału w konferencji naukowej p.t. „Spór o początki państwa polskiego. Historiografia-tradycja-mit-propaganda", która odbędzie się w dniach 16-17 kwietnia 2015 r.

Konferencja ma na celu nie tylko prezentację wyników współczesnych badań nad początkami państwa polskiego, ale także poruszenie szeregu zagadnień związanych z postrzeganiem początków państwa polskiego na przestrzeni wieków, od najstarszych źródeł, poprzez nowożytne koncepcje historiograficzne (m. in. sarmatyzm), aż po propagandową wizję kreśloną w okresie PRL. Równie ważne wydaje się przedstawienie sporów, które toczone były w XIX i XX wieku czy wreszcie pokazanie jak początki państwa polskiego ukazywane były w literaturze i filmie oraz jakim celom tworzony obraz miał służyć.

Zgłoszenia wraz z abstraktem (do 250 słów) prosimy przesyłać na adres:
poczatki.panstwa@gmail.com do dnia 15 listopada 2014 r.

Uprzejmie informujemy, że opłata konferencyjna wynosi 150 zł i pokrywa koszt materiałów konferencyjnych, przerw kawowych, obiadów oraz publikacji pokonferencyjnej.

Data opublikowania: 28.10.2014