Europa Środkowa w dobie komunizmu - Międzynarodowe doktoranckie seminarium dyskusyjne

Instytut Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, Towarzystwo Naukowe Doktorantów Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Historický ústav Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně zapraszają do udziału w obradach Międzynarodowego doktoranckiego seminarium dyskusyjnego „Europa Środkowa w dobie komunizmu”. Doktoranci, na podstawie badań prowadzonych na potrzeby swoich dysertacji dyskutować będą nad różnorodnymi aspektami epoki komunizmu w Europie Środkowej.

Celem seminarium doktoranckiego jest nie tylko wymiana informacji na temat obecnego stanu wiedzy o omawianej epoce, ale także współczesnych podejść metodologicznych oraz dostępnych źródeł i stanu badań w Polsce i Czechach. Zwrócona zostanie także uwaga na znaczenie poszczególnych tematów dla współczesnego dyskursu historycznego.

Dyskusja między uczestnikami seminarium jest szansą na zyskanie nowego spojrzenia na możliwość badań dziejów Europy Środkowej doby komunizmu, nie tylko w wymiarze politycznym, ale również społecznym i kulturowym. W seminarium wezmą udział także pracownicy naukowi Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Masaryka w Brnie, co daje nadzieję na podniesienie wartości prowadzonej podczas spotkania dyskusji.

Obrady toczyć się będą w sali 108 Collegium Witkowskiego.

Data opublikowania: 20.10.2016
Osoba publikująca: Jarema Słowiak